Süt Varak Mixion Nedir?

Süt Varak Mixion


Süt varak mixion; farklı yüzey ve zeminlere varak gibi değişik sanat malzemelerini yapıştırmak için kullanılan su bazlı yapıştırıcıdır. Özellikle gerçek varak ve imitasyon varak çalışmalarında sıklıkla kullanılır. Su bazlı bir ürün olduğundan içerisinde sağlığa zararlı toksik hiçbir madde bulunmaz. CE & EN71 normlarına uygun olarak üretilmiştir.

Süt Varak Mixion Ne İşe Yarar?

Genellikle gerçek ve imitasyon yaprak varak çalışmalarında, rulo varak uygulamalarında, lif yaldız yapıştırılmasında, kadife tozu uygulamalarında, varak ve diğer ürünlerin objelere yapıştırılmasında kullanılır. Aynı zamanda süsleme sanatları, tezhip sanatı ve hobi sanatlarında birçok farklı kolaj uygulamaları yapılmaktadır.

Kullanıma hazır üretilmiş bir üründür. Bu sebeple sulandırılmadan kullanılmalıdır. Fırça veya süngerle kolaylıkla uygulanır ve sürüldükten sonra 5-10 dakika sonra şeffaf görünüm alınca üzerine varak, lif veya kadife tozu yapıştırılır. Kurumadan su ve sabunla temizlenebilir.  

Süt Varak Mixion Nasıl Kullanılır?

Varak kaplanacak zemin istenilen renge boyanır. Boyamadan önce ise yüzey, malzemesinin özelliğine göre hazırlanmalıdır.

Hazırlanmış ve boyanmış yüzeye Boyanın kuruduğuna emin olduktan sonra varak istenilen yerlere varak mixion sürülür.

Beyaz renk süt miksion'un şeffaf görünüm alması beklenir. Burada önemli olan konu miksiyonun iyice kuruduğundan emin olmaktır. Çünkü hava şartlarına bağlı olarak soğuk havalarda daha çabuk, sıcak havalarda daha geç kuruma olmaktadır. Bu sebeple altın varak uygulamasına başlamadan önce yapıştırıcı üzerine parmağın tersi ile dokunularak test etmek gerekir. Dokunma sırasında halen çok sulu bir temas sağlanırsa altın varak kaplanmasına geçilmemelidir. Kuruması beklenmelidir.

Yaprak varağın renkli olmayan kısmını şeffaflaşan tutkalın üzerine konulup, elle bastırılır ve yapışması sağlanır.

Daha sonra beklenmeden varak tabakası yüzeyden kaldırılır.

Böylece yaprak varağın üstündeki altın, gümüş veya bronz varak objeye yapıştırılmış olur.

Çok hassas ve değerli bir malzeme olduğu hata yapmamaya özen göstermelisiniz. Bunun için yapıştırılacak yüzeyin boyutlarına uygun olarak altın varak sayfaları kesilirse fire miktarı oldukça azalacaktır.

İşlem bittiğinde kuruması beklenir, fazlalıklar kuru bir fırçayla süpürülür.

Kadife tozu ve lif yaldız için de bu işlemler aynı şekildedir.

Son olarak uygulama Cadence vernikler ile sonlandırılır.

Süt Varak Mixion Fiyatları

Sanatsal Dünya Hobi Market üzerinden kaliteli Cadence Süt Varak Mixion çeşitlerine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Diğer yapıştırıcı çeşitlerine, stencil şablonlarına ve akrilik boyalara göz atmak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Menü

Müşteri Hizmetleri

0850 305 52 55

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır