Cadence Dayanıklı Yat Vernik Çeşitleri ve Fiyatları

Yat Vernik Nedir?

Yat vernik; neme ve ıslanmaya karşı dayanıklı, solvent bazlı, tek kompenantlı koruyucu vernik çeşididir. Genellikle sentetik esaslı ahşap yüzeylerin doğal görünümünün korunması amacıyla kullanılır. Yat cilası olarak da bilinir. Ürün kullanılan ahşap yüzeyde şeffaf bir katman oluşturacağı için ürün üzerinde herhangi bir renk değişimi yaşanmaz. Mükemmel bir şekilde yapışkanlığa sahip olan vernik çeşidi yüzeylere canlılık ve parlaklık katar. Parlak çeşidinin yanında mat ve yarı mat seçenekleri de bulunmaktadır. CE & EN71 normlarına uygun olarak üretilen yat vernik çeşitlerini güvenle kullanabilirsiniz. Çocukların kullanımına uygun değildir.

Yat Vernik Nerelerde Kullanılır?

Yat verniği, ağaç esaslı malzemeler başta olmak üzere koruma sağlanması gereken yüzeylere sert, koruyucu katman oluşturma amacı ile uygulanan şeffaf yapıda bir üründür. Deniz taşıtları, deniz taşıtlarının ahşap bölümleri, binaların iç ve dış kısımları, mobilyalar, lambriler, pergola yüzeyler, kapı ve pencere doğramalarında yat vernik kolaylıkla kullanılabilir. Görüldüğü gibi yat verniklerin oldukça fazla kullanım alanı mevcuttur. Uygulandığı ahşap yüzeylerde bal gibi hafif bir sararma yapabilir. Bu nedenle, sentetik yat verniğinde genellikle tam bir şeffaflaşma oluşmaz. Eğer tamamen renksiz bir vernik arıyorsanız; yat vernik yerine başka bir vernik çeşidine bakmalısınız. Çünkü ahşabı hafifçe renklendirebilir ve sarartabilir.

Ağzı sıkıca kapalı saklarsanız Cadence yat vernikleri uzun süre formu bozulmadan kullanabilirsiniz. Esnek bir yapıya sahip olan bu ürünü ambalajını açmadan çalkalamanızı öneririz. Gerektiğinde %5 - %10 arasında sentetik tiner ile inceltilerek kullanılabilir.

Yat Vernik Nasıl Kullanılır?

  • Yat vernik uygulayacağınız yüzeyin kir ve yağdan arınmış ve kuru olduğundan emin olun. Eğer kir, yağ var ise bir bez yardımıyla yüzeyi silerseniz uygulamadan maksimum verimi alırsınız.
  • Yüzeyde pürüzler varsa zımparalamanız ve oyukları macun tarzı ürünlerle doldurup düzeltmeniz gerekir. Böylece dalgalı bir görüntünün önüne geçilecektir.
  • Atılan ilk kat vernik için daha iyi bir nüfuz sağlaması adına %5-10 oranında inceltilmesi gerekmektedir. Sonraki katlar için yat verniğin inceltilmesine gerek yoktur. Ayrıca incelme işlemi esnasında verniğin içerisinde kabarcık oluşmamasını sağlayın.
  • Verniği uygulamada iki kat sürülmesi daha iyi sonuç verir. Katlar arasında 24 saat bekleme süresi olmalıdır.
  • Cadence Yat Vernikleri sentetik güçlü fırçalarla uygulamanızı tavsiye ederiz. Vernikleme işlemi bittiğinde fırçanızı sentetik tinerle kolayca temizleyebilirsiniz.

Yat Vernik Fiyatları

Cadence Yat Vernik çeşitlerine en uygun fiyatlarla Sanatsal Dünya Hobi Market üzerinden tek tıkla sahip olabilirsiniz. Stenciller, akrilik boya ve pirinç dekopaj gibi ihtiyacınız olacak tüm yardımcı malzemeler için de bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Menü

Müşteri Hizmetleri

0850 305 52 55

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır