Stencil Yapıştırıcısı ve Temizleyicisi Nedir?

Stencil Yapıştırıcısı


Stencil Yapıştırıcısı ve Temizleyicisi Nedir?

Desen çalışmalarında kullanılan stencillerin yüzeylere sabitlenmesi ve temizlenmesi için stencil yapıştırıcısı ve temizleyicisi bulunmaktadır. Sanatsal hobi severler tarafından kullanılan stenciller ile duvarlarda, mobilyalarda veya tercih edilen tüm düz yüzeylerde çeşitli desenler oluşturulmaktadır. Stenciller uygulanacak yüzeye konduktan sonra boya ile şekilleri çıkarılmaktadır. Bu esnada boyada herhangi bir kayma veya şekillerde bozulma yaşanması istenmiyorsa stencil yapıştırıcıları kullanılarak yüzeylere sabitlenmesi gerekmektedir. 

Stencil Yapıştırıcısı Özellikleri 

Stencil desenlerinin düzgün bir şekilde oluşturulmasını sağlayan Cadence stencil yapıştırıcıları cam, ahşap, metal, porselen, plastik gibi tüm yüzeyler üzerine uygulanabilmektedir. Herhangi bir iz bırakmadığı için kullanıcılar gönül rahatlığı ile tercih edebilmektedir. Kullanımı kolay ve pratiktir. Sadece desen oluşturulurken yüzeyde kalabilecek şekilde üretilmiştir yani boya uygulandıktan ve kuruduktan sonra yüzeyden kaldırılabilmektedir. Stenciller, yapıştırıcı sayesinde yüzeye tam olarak oturduğu için herhangi bir kırışıklık yaşanmaz veya yapıştırıcı yüzeyde kötü görüntü oluşturmaz. Sprey şeklinde üretilen Cadence stencil yapıştırıcısı uygulama esnasında kolaylık sağlamaktadır.

Kullanılmak istenen stencilin üzerine az miktarda sıkarak yapıştırılmalıdır. Yapışkan özelliği çok güçlü olması sebebiyle fazla kullanılmasına gerek yoktur. Ayrıca özel içeriği sayesinde düşük ve yüksek ısıdaki tüm yüzeylerde yapışkanlığını sürdürebilmektedir. Cadence boya çeşitleri ile stencil uygulaması yapıldıktan sonra desen yüzeyden kaldırıldığı için yapışkanlığın geçici olması gerekmektedir. Stencil yapıştırıcısı ile uygulama sonrası stenciller yüzeyden kolayca kaldırılabilmektedir. 

Stencil Temizleyicisi Özellikleri

Stenciller özel ham maddeleri sayesinde defalarca kullanılabilmektedir. Yıllarca saklayarak çeşitli alanlarda kullanılabilen stencilleri temiz tutmak oldukça önemlidir. Uygulama yaptıktan sonra stenciller temizlenmeli ve kıvrılmadan saklanmalıdır. İşte bu noktada stencil temizleyicisi kullanılarak şablonunuzu daha iyi muhafaza edebilirsiniz. 

Sprey, stencillerin üzerlerinde bulunan tüm boya ve yapışkan atıklarını temizleyebilmektedir. Kullanımı da oldukça kolaydır. Şablonun üzerine stencil temizleyicisi uygulanır. Ardından kağıt havlu veya kumaş yardımı ile temizlenir. Sağlığa zararlı maddeler ve yanıcı madde içermez. 

Dikkat edilmesi gerekenler;

  • Kullandıktan sonra eller bol su ve sabun ile yıkanmalıdır.
  • Göze temas etmemesi, solunmaması veya yutulmaması gerekir.

Sanatsal Dünya ile ihtiyacınız olan tüm stencil yapıştırıcısılarına ve temizleyicilerine, stencil şablonlarına, cadence boya ve fırçalarına ulaşabilirsiniz. 

Menü

Müşteri Hizmetleri

0850 305 52 55

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır