Doku Çalışması | Ahşap Doku | Ağaç dokusu | Budak Aleti

En Kaliteli Budak Tarağı(Wood Grainer) Sanatsal Dünya'da

Budak Tarağı, ağaç ve budak dokusu vermek için kullanılan lastikten üretilmiş özle bir aparattır. Eskitme Kremi, Eskitme Boyası ve Wash Effect yardımıyla yüzeylere budak görüntüsü verilebilir. Yukarıdan aşağıya doğru tek bir hamleyle ağaç dokusu verilebilir, bilek hareketi ile yuvarlayarak budak dokusu oluşturulabilir. Desen beğenilmez ise ıslak bir bez yardımıyla silinip tekrar uygulanabilir. 

Doku çalışmalarında masa, duvar, sehpa vb. yüzeylerde ağaç dokusu elde etmek için budak aleti kullanılmaktadır. Bir uçtan bir uca kesintisiz bir el hareketi ile uygulanır. Rölyef pasta ile kullanılıp dokulu çalışmalar yapılabilir.

Geniş alanlarda büyük budak görünümü elde etmek istiyorsanız Budak Tarağı 20 cm seçeneğimize göz atabilirsiniz.

Budak Tarağı Çeşitleri

Sanatsal Dünya Hobi Marketi üzerinde satışa sunulan budak tarağı çeşitleri;

Dalga desen ve Ağaç desen olmak üzere iki çeşittir.

İhtiyaç duyduğunuz budak tarağı çeşitlerine ve tüm hobi malzemelerine Sanatsal Dünya Hobi Market üzerinden 7/24 zaman sınırlaması olmaksızın kolayca ulaşabilirsiniz.

Budak Desen nasıl yapılır?

Kahverengi budak desen yapmak için talimatlara dikkat edilmelidir. İlk ihtiyacınız olan ürün budak aletidir. Cadence Boya ve Glazing medium karışımını tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken doğru bilek hareketleri ile uygulama yapmaktır. Ağaç doku görünümü elde etmek budak tarağı ile oldukça kolaydır. 

Budak Aleti Nasıl Kullanılır?

  • Uygulama yapılacak yüzeyin temiz ve kuru olması gerekir. 
  • Dokulu bir yüzey elde etmek için klasik cadence rölyef pasta veya beton rölyef pasta bir miktar sulandırılarak  budak aleti kullanarak doku verildikten sonra 24 saat kurumaya bırakılmalıdır. 
  • Ağaç dokusunda kullanacağınız ürünü Glazing Medium ile karıştırarak kendinize daha rahat, uzun çalışma imkanı oluşturabilirsiniz.
  • Ağaç dokusu uygulamasında Eskitme Boyası, Eskitme Kremi veya Wash Effect kullanarak boyama işlemini tamamlayın. Boyama işleminde de katlar arası 24 saat beklenmesi gereklidir.
  • Son olarak seçeceğiniz vernik ile vernikleme işlemini yapıp tamamlayın. 
  • Dokusuz bir görünüm elde etmek için Eskitme Boyası, Eskitme Kremi veya Wash Effect ile yüzeyi boyadıktan sonra budak aleti kullanarak doku verilir ve 24 saat beklenir.
  • Uygulama yapılan yüzeyi dış etkenlere ve darbelere karşı dayanıklı hale getirmek için mutlaka vernikleme işlemi yapınız. Vernikleme işleminde de katlar arası mutlaka 24 saat bekleyiniz.
  • Multisurface Boya ve Very Chalky boyalar da Glazing Medium karıştırılarak kullanıldığında budak aleti ile ağaç görüntüsü vermek için kullanılabilir. 

 

Menü

Müşteri Hizmetleri

0850 305 52 55

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır