Yağlı Boya Yardımcı Malzemeler | Terebentin | Resim Yağı

Yağlı Boya Yardımcı Malzemeleri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Yağlı boya yardımcı malzemeleri, profesyonellerin veya yağlı boya yapmaktan keyif alan kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği hobi malzemelerindendir.  Hem tablonun deforme olmaması hem de fırçalarının deforme olmaması için özellikle kullanılması önerilir. Boyama çalışmalarında fırçanın hareket kabiliyetini artırmaya yarayan ürünün aynı zamanda boyanın parlaklığını artırmak ve dayanıklılığını sağlamak gibi faydaları vardır. Cadence marka güvencesiyle sizlere sunulan yardımcı malzemeleri yağlı boya çalışmalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.  CE & EN71 normlarına sahiptir. 

Yağlı Boya Yardımcı Malzemeleri Çeşitleri

Sanatsal Dünya Hobi Market üzerinden ulaşabileceğiniz çok çeşit boya yardımcı malzemesi bulunmaktadır. Bunlar;

Kokusuz Terebentin:  Yağlı boya çalışmalarında fırçayı iyi bir şekilde temizlemek için kullanılan çözücülerden en ideal olanıdır. Yağlı boya sonrası çok amaçlı temizlik için kullanılmasının yanında  boyayı inceltmek için de kullanabilirsiniz. Tiner kokusundan rahatsız olan kullanıcılar için özel olarak geliştirilmiştir. Boya inceltme uygulamalarında  yağ ile beraber kullanılmaz ise boyada matlık gözlenebilir. 

Normal Terebentin: Kokusuz terebentin ile aynı özelliklere sahip olan ürünün tek farkı kokulu olmasıdır.  Yağlı boya ile yıpranan fırçalarınızdan boya kalıntılarını çıkartmak için kullanabilirsiniz. Hobi çalışmalarınızda sizlere kolaylık sağlar. 

Cadence Haşhaş Yağı: Yağlı boya yardımcı malzemelerinden bir diğeri ise haşhaş yağıdır.  Doğal yağların yağlı boya çalışmalarında kullanılması sıkça önerilir. Çünkü boyanın yüzeye tutunmasını, parlaklık dengesini, ve kuruma süresini ayarlar.  Çok esnek bir yapıda olan ürün, zamanla oluşan boya çatlaklarının engellenmesine yardımcı olur. Yağlı boya çalışmaları için hazırlanmış ürün gıdada kullanılmayan bir boyadır.  3-7 gün içerisinde kurur.  Açık renk çalışmalarda tercih edilmelidir. 

Cadence Keten Yağı (Bezir): Fırçanın boya üzerinde daha rahat hareket etmesine olanak sağlar. Ayrıca boyanın tuval üzerinde tutunmasını arttırarak parlaklık dengesinin artmasına da yardımcı olur. Yağlı boya çalışmalarında boyayı inceltmek için direk kullanabilirsiniz. Boyanın kıvamını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Açık renkleri bir ton koyu yapmaya yarar. 

Cadence Resim Yağı: Yağlı boya inceltme çalışmalarında boyaya direk katılan ve boyanın kıvamını, istenilen kıvama geldiğinde tuvale uygulanması için hazırlayan özel bir karışımdır. Kullanımında hiçbir sakınca olmayan ürün boya inceltmede istenildiği kadar kullanabilir. 

Yağlı Boya Yardımcı Malzemelerin Fiyatları

Yağlı boya çalışmalarınızda hem inceltici hem de boyayı koruyucu olarak kullanabileceğiniz yağlı boya yardımcı malzemelerini Sanatsal Dünya üzerinden en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Cadence boya, stencil çeşitleri gibi tüm yardımcı hobi malzemelerine ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Menü

Müşteri Hizmetleri

0850 305 52 55

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır