Polimer Tutkalı Çeşitleri | Seramik Hamuru Tutkalı

Polimer Tutkalı Nedir?

Polimer tutkalı; seramik hamuru ve seramik çiçek hamuru yapımında ve üç boyutlu hamur kabartma tekniğinde kullanılan özel bir tutkaldır. Çiçek tutkalı olarak da adlandırılır. Çatlamaya karşı dayanıklı, elastikiyeti yüksek yapıştırıcı rölyef çalışmalarında da sıklıkla kullanılır. Su bazlı olan Cadence marka ürünün içerisinde sağlığa zararlı hiçbir toksik madde bulunmaz. Çocuklarınız ile birlikte gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Özellikle çiçek yapımında kullanılan polimer tutkalı ile çeşitli süslemeler, yapıştırmalar ve eskitmeler yapabilirsiniz. su bazlı ve kuruduğunda şeffaflaşan bir yapısı vardır. Ayrıca su ile inceltilerek kullanılabilir. Pratik yapısıyla sıkça tercih edilen tutkal kokusuz yapıdadır.

Polimer Tutkal Nasıl Kullanılır?

Un, nişasta ve gliserin yağı karışımı ile elde edilen hamur ile çiçek düzenlemeleri, pano, tabak süslemeleri, çeşitli dekoratif süs eşyaları, meyve, sebze ve mantarlar, anahtarlıklar, ev ve giyim süslemelerinde yeni tasarımlar elde etmek için sıkça kullanılır. Cadence Polimer Çiçek tutkalı kullanarak hazırladığınız hamurlar ile kırılmaya dayanıklı, esnek, her türlü boyanın kullanılabileceği zevkli 3 boyutlu ürünler yapabilirsiniz. Elde edilen hamur, kumaş kadar ince açılabilmekte ve istenilen şekil kolayca verilebilmektedir. Kalıcı işler yapılabilmekte ve ortam temizliğinin su ile olması olmasıyla da ayrıca avantajlıdır.

Çiçek Yapımında ve Seramik Obje Yapımında Kullanılacak Hamur Hazırlama

  • Bir kaba bir ölçek un ve iki ölçek buğday nişastası koyun. Daha sonra içerisine bir kaşık gliserin yağı ve iki ölçü polimer tutkalı ekleyin.
  • Elde edilen karışımı kıvam alana kadar iyice karıştırın.
  • Hamur kıvam alınca elle yoğurmaya başlayın. Hamur kulak memesi kıvamından daha sert, mantı hamuru kıvamına gelmelidir.
  • İşlem bittikten sonra kullanacağınız kadar alıp, gerisini başka uygulamalar için buzdolabı poşetinde bekletebilirsiniz.
  • Çiçek tutkalı hamuruna akrilik veya benzeri boya katmamanızı öneririz.

Dekupaj Hamuru Hazırlama

  • Bir kaba bir ölçek Polimer Tutkalı koyun.
  • Tutkalın üzerine bir ölçekten daha az buğday veya mısır nişastası ekleyin.
  • Mantı hamuru kıvamına gelene kadar karıştırın. Hamur ele yapışmayacak kıvama geldiğinde hamur hazır olmuş olacaktır.
  • Oklava yardımıyla hamurunuzu istediğiniz kalınlıkta açın. Dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Polimer Tutkalı Fiyatı

Çiçek süsleme ve hobi eşyalarının yapıştırılmasında kullanılan güçlü ve kaliteli Polimer Tutkal çeşitlerine Sanatsal Dünya Hobi Market üzerinden en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Daha fazlasına ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Menü

Müşteri Hizmetleri

0850 305 52 55

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır