Cadence Resin Art Epoksi Reçine Çeşitleri ve Fiyatları
Filtreler

Filtreler

₺ –

Resin Art Epoksi Reçine Nedir?

Resin Art Epoksi Reçine, fotoğraf, ahşap, tuval, mermer, yer ve yüzey karosu, seramik, metal, porselen, cam, terracota, tuğla, polyester, plastik, taş gibi tüm yüzeylerde kullanıma uygun tasarlanmış yanıcı yapıda olmayan reçine türüdür. CE & EN71 normlarına uygun olarak üretilen ürünümüz sağlığa zararlı madde içermez.  Yapı endüstrisinde uzun yıllardır kullanılan epoksi reçinenin son dönemlerde hobi ve sanat alanında da kullanımı giderek artmaktadır. Epoksi reçine ve sertleştirici olmak üzere takım halinde bir setten oluşur. Kutu içinde 1 adet 120 ML Reçine + 1 adet 120 ML Sertleştirici bulunmaktadır. Her reçine sisteminin kendine ait karışım oranları bulunmaktadır. Karışım oranları doğrultusunda karıştırılarak uygulanmaya hazır hale getirilir. Sıvı olarak hazırlanmış epoksi karışımı yüzeye uygulanarak kullanılmaktadır. Uygulandıkları alanda tozuma yapmamakla birlikte kolay temizlenen bir yüzey elde edilmesini sağlar. Epoksi reçine uygulandığı yüzeylere estetik görünüm, parlaklık ve koruma sağlamaktadır.

Resin Art Epoksi Reçine Özellikleri

1:1 karışım oranı ile kullanıcı dostudur ve tüm yüzeye homojen yayılır.

Şeffaf, parlak, kalın, sert ve sağlamdır.

Dolgu ve pigment içermez.

Kalıplara dökülerek kullanılabilir.

Sararmaz, UV ve çizilmeye karşı dayanıklıdır.

Temizlenmesi oldukça kolaydır.

Kuruma süresi 24 saat, jelleşme süresi ise yaklaşık yarım saattir.

Epoksi reçine ile kaplanmış yüzeyler  pigment, boya gibi renklendiriciler ile kolaylıkla renklendirilebilir.

Epoksi reçineler kuruduktan sonra yüksek fiziksel ve mekanik mukavemete sahiptir ve kimyasallara karşı yüksek direnç gösterir.

Epoksi ile kaplanmış yüzeyler oldukça hijyeniktir ve antibakteriyel özellik gösterir.

Resin Art Epoksi Reçine Nerelerde Kullanılır?

Epoksi reçineleri endüstriyel kaplamalar, fiber takviyeli plastikler, kaymaz kaplamalar, sert köpükler, genel amaçlı yapıştırıcılar, , elektronik ve elektrikli bileşenler, müzik aletleri üretimi, uzay ve havacılık sanayisi, otomotiv sanayisi gibi geniş geniş kullanım alanlarının yanında son dönemlerde sanat ve hobi alanlarında kullanılmaktadır. Bunların yanında sağlık, gıda , otomotiv sanayi, tekstil ve çatılarda su geçirmemesi için yardımcı madde olarak kullanılır. Döküm reçine uygulamalarındaki baloncuk miktarını minimum düzeye indiren epoksi reçine takı, tablo, resim, transparan kaplama, ahşap ve kalın döküm istenmeyen uygulamalarda mükemmel yüzey görünümü ve sonuç almanızı sağlamaktadır. Şeffaf epoksi reçineler sanat ve hobi alanında kalıplama, modelleme, kaplama, koruyucu ve vernik olarak yaratıcı uygulamalarda kullanılabilir.

Resin Art Epoksi Reçine Fiyatları

Sanat ve hobi projelerinizde yüksek koruma sağlayan yüksek kalitede üretilmiş Resin Art Epoksi Reçinelere en uygun fiyatlarla Sanatsal Dünya Hobi Market üzerinden ulaşabilirsiniz. Akrilik boya, pirinç dekopaj ve stencil şablonu gibi yardımcı hobi malzemelerine sahip olmak ve bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Menü

Müşteri Hizmetleri

0850 305 52 55

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır